Jogą, medytacją i qigong na jachcie w Grecji

Wczasy z jogą, medytacją i qigong na jachcie w Grecji z Anną i Sergejem Yerominami

   Co może być lepszego niż relaksujące wczasy z jogą dla ciała i duszy na urokliwych greckich wyspach? Tydzień spędzony z nami na wygodnym jachcie i zwiedzanie zakątków Grecji przeplatane jogą, medytacją, nocnymi rozmowami na pokładzie, jedzeniem tradycyjnych greckich potraw, poznaniem lokalnej kultury oraz opalaniem i pływaniem pozwoli Ci wypocząć i oczyścić umysł.

29 czerwca – 6 lipca 2019 (od soboty do soboty)

Trasa
   Ateny

Ateny to kolebka starożytnej kultury. Z pewnością udamy się na Akropol, aby móc poczuć tę misterną atmosferę, ale również będziemy odwiedzać sklepy z pamiątkami na placu Monastiraki oraz spacerować po zaułkach szukając przytulnych kawiarni z pięknym widokiem na miasto.

   Wyspa Egina

Główną atrakcją wyspy jest Świątynia Aphaea, jedna z trzech największych świątyń starożytnej Grecji. Według starożytnych mitów, pierwszymi mieszkańcami wyspy Egina były mrówki, które Zeus przemienił w ludzi. Pracowite mrówki zmieniły wyspę w prawdziwe pistacjowe zagłębie! 🙂 Lokalne pistacje są przepyszne!

   Wyspa Methana

Wyspa Methana to przede wszystkim zawsze ciepłe wody termalne podgrzewane przez aktywny wulkan, który, co więcej, jest świetnym miejscem do wspinaczki. Krajobraz zastygłej lawy wulkanicznej jest nie do opisania! A tuż obok znajduje się niezamieszkana wyspa Moni, gdzie żyją oswojone jelenie i pawie!

   Wyspa Paros

120 km linii brzegowej, której większość zajmują szerokie piaszczyste plaże to tylko jeden z wielu powodów, aby odwiedzić tę wyspę! Wyspa liczy zaledwie 165 km2 powierzchni i jest zamieszkiwana przez ok. 9 tys. mieszkańców, jednak można znaleźć tu wiele atrakcji m.in. średniowieczny zamek, który powstał na ruinach antycznego akropolu czy ruiny fortu rosyjskich marynarzy.

   Wyspa Hydra

Wyspa, z której pochodzi większość greckich admirałów walczących podczas wojny o niepodległość. Nawet teraz jej port jest prawdziwą fortecą, najeżoną armatami. Co więcej, absolutnie wszelkie pojazdy mechaniczne są na niej zabronione! Dlatego bez problemu spotkasz tu osły, które noszą wiele niezbędnych ludziom rzeczy 🙂 Wyspa jest znana również jako mekka artystów, na której można poczuć atmosferę bohemy.

   Plan dnia (sugerowany):
   Zacznij dzień od filiżanki herbaty ziołowej lub wody ze świeżym imbirem i cytryną.

7:00 – 8:30 poranna joga lub qigong (90 min);
9:00 – 10:30 śniadanie w stylu śródziemnomorskim;
14:00 – 15:00 lunch: pyszne lokalne owoce, sery, pomidory, oliwki;
od 11:00 do 16:00 – 3-4 razy w tygodniu żeglowanie, przy którym goście mogą pomóc załodze;
po południu – spacery wzdłuż wybrzeża (w towarzystwie przewodnika – za dodatkową opłatą). Cudowne otoczenie będzie sprzyjać odpoczynkowi, pływaniu, opalaniu się (na życzenie nauka plavita sadhana);
16:00 – 17: 00 przekąski: herbata, kawa, ciasteczka, ciasta;
17:00 – 18:30 wieczorna joga i / lub medytacja (90 minut); niepowtarzalna atmosfera Grecji sprawi, że ​​będzie to wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem;
Ok. 20:00 kolacja – tradycyjne, greckie dania przygotowywane wspólnie.

   Dzień kończy się rozmową pod rozgwieżdżonym niebem na górnym pokładzie jachtu.

   Budżet
   Rejs jachtem 450 euro, w to wliczone:

7-dniowy pobyt w wygodnej kabinie standardowej klasy na jachcie. Znajduje się na nim dwuosobowa załoga (kapitan, żeglarz);
3-4 podwójne kabiny, co najmniej 2 łazienki (WC + prysznic);
w pełni wyposażona kuchnia, lodówka;
opłaty portowe i podatki;
paliwo, elektryczność, gaz, woda;
pościel;
akcesoria do pływania (maska z rurką).

   Usługi dodatkowe (nie wliczone w cenę):

Lot (135-150 euro w obie strony przy zakupie z wyprzedzeniem www.ryanair.com);

transfer z lotniska do przystani (taksówka około 20 euro / 4 osoby);

Jedzenie – od 50 euro / osoba / tydzień;

SUP;

wycieczki piesze z przewodnikiem;

opłaty za wstęp do miejsc turystycznych;

obiad w lokalnych restauracjach rybnych, jedzenie i napoje poza jachtem;

wizy lub innych wydatki.

   Koszt seminarium na temat jogi 170 euro:

zajęcia jogi / qigong rano i wieczorem przez 90 minut (5 dni, od niedzieli wieczorem do piątku rano);

prowadzenie osobistych lekcji pływania (plavita-sadhana) – za dodatkową opłatą.

Całkowity budżet rejsu wynosi 820-870 euro za osobę.
Przedpłata 200 euro do 02/10/2019.

Przyjazd na jacht: sobota 16:00 – 24:00, wyjazd 10:00 w niedzielę.

Wyokrętowanie: sobota 9:00. W przeddzień, w piątek, jacht zacumowany jest w przystani między 16:00 a 19:00.

Skontaktuj się z nami

Organizator: Sergey Eremin – tel / viber +48 536 878 523

Ważne informacje

   Kapitan ma prawo do zmiany trasy ze względu na warunki pogodowe, organizacyjne i inne okoliczności siły wyższej.

   Każdy członek jest odpowiedzialny za swoje zdrowie, dobre samopoczucie i harmonię w grupie. Oznacza to taktowne i serdeczne zachowanie w grupie.

   Wczasy z ASY Studio to świetna okazja, aby oczyścić umysł, rozbudzić zmysły i w miłym towarzystwie zwiedzić Grecję.

Jak ćwiczyć jogę bez kontuzji?

jak ćwiczyć jogę

Jak ćwiczyć jogę w bezpieczny sposób? Praktyka jogi przynosi wiele korzyści, m.in: poprawę siły i elastyczności, zmniejszenie bolesnego napięcia mięśni, zniwelowanie lęku i stresu, a nawet obniżenie ciśnienie krwi. Warto jednak pamiętać, że joga ćwiczona w nieprawidłowy sposób może również wyrządzić krzywdę.

Jak ćwiczyć jogę, żeby uniknąć kontuzji?

Kontuzje w jodze zdarzają się tak samo, jak w przypadku każdej aktywności fizycznej. Nawet idąc po chodniku można skręcić kostkę czy naciągnąć mięsień. Większość urazów, jakie zdarzają się osobom ćwiczącym jogę rozwija się stopniowo przez lata konsekwentnego, nadmiernego rozciągania jakiegoś mięśnia. Jak w przypadku każdego wysiłku, najbezpieczniejszym podejściem do jogi jest nauczenie się, jak ćwiczyć jogę bez kontuzji oraz jak prawidłowo wykonywać asany i pozostać w zgodzie ze swoim ciałem, aby nie zrobić sobie krzywdy.

Jak ćwiczyć jogę w odpowiedni sposób? Najważniejsze zasady

Prawidłowe ustawienie ciała w wybranej asanie jest kluczowe, ale nie jest to jedyny czynnik wpływający na zachowanie bezpieczeństwa praktyki jogi. Należy pamiętać o takich zasadach jak:

Zostaw swoje ego na zewnątrz sali do jogi

Jedną z najłatwiejszych i najszybszych metod na zrobienie sobie krzywdy podczas zajęć jogi jest…. chęć rywalizowania i porównywanie się do innych. Każdy z nas ma inne zdolności i predyspozycje. Robienie czegoś poza swoje granice to gwarantowana kontuzja! W bezpiecznej jodze najważniejsze jest słuchanie i szanowanie swojego ciała.

Kuszące może być również spróbowanie bardziej zaawansowanych, „spektakularnych” asan, jednak należy pamiętać, że na nie przyjdzie czas. Przyspieszanie rozwoju w jodze może skończyć się nieprzyjemnie.

Rozgrzej się

Rozgrzewka to ważna część każdej aktywności fizycznej – joga nie jest tu wyjątkiem. Podstawowe rozciągnięcia  czy delikatne skręty ciała pomagają przygotować ciało do bardziej wymagających pozycji. Pamiętaj też, aby dać umysłowi szansę na przygotowanie się do praktyki i wziąć kilka głębokich wdechów.

Dopasuj poziom do swoich umiejętności

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z jogą nie spodziewaj się, że już na pierwszych czy drugich zajęciach staniesz na głowie. Wybierz zajęcia jogi dla początkujących, które pomogą Ci stworzą podstawy do wykonywania bardziej zaawansowanych asan.

Nie bój się porozumiewania

Nie bój się podejść do swojego instruktora jogi i porozmawiać. Podziel się z nim swoimi ewentualnymi problemami zdrowotnymi. Jeśli nie wiesz, jak modyfikować jakieś asany lub używać rekwizytów, po prostu zapytaj. Jeśli czujesz ból czy dyskomfort przy wykonywaniu jakiejś pozycji, powiedz – instruktor doradzi Ci, co masz robić.

Używaj rekwizytów

Nie ma nic wstydliwego w tym, że możesz jeszcze nie być gotowym, aby samodzielnie zrobić jakąś asanę. Taśmy i klocki do jogi pomogą Ci ją prawidłowo wykonać. Jeśli gdzieś w ciele jest napięcie, inne części ciała będą musiały je wyrównać, co może prowadzić do kontuzji. Rekwizyty pozwalają ciału wyczuć pozycję i stopniowo pracować nad nią bez ryzyka obrażeń.

Uważaj podczas powtarzających się ruchów

Często kontuzje mogą wynikać z wykonywania powtarzających się ruchów jak np. w przypadku Powitania Słońca. To właśnie podczas praktykowania takich dobrze już nam znanych sekwencji możemy stracić koncentrację i przestać zauważać błędy, jakie popełniamy. Bądź skupiony i skoncentrowany na swoim ciele.

Nie blokuj stawów

Blokowanie stawów jest niezawodnym sposobem na ich szybkie zużycie i zagwarantowanie sobie kontuzji. Skup się na zaangażowaniu mięśni wokół stawów, nie na samych stawach.

Pamiętaj o odpoczynku po zajęciach

Twoją praktykę powinna zamykać savasana, czyli pozycja martwego ciała. Jest to całościowy relaks, który pozwala krążeniu spowolnić i uspokoić układ nerwowy. Dwie lub trzy minuty takiego odpoczynku wystarczą.

Słuchaj swojego ciała

Przede wszystkim na każdym etapie praktyki jogi bądź uważny. Naprawdę słuchaj swojego ciała, abyś był wrażliwy na wszelkie napięcia, jakie się pojawiają. W praktyce jogi budujemy relacje z naszymi ciałami w taki sam sposób, w jaki budujemy je z innymi ludźmi: słuchając.

Jak ćwiczyć jogę w bezpieczny sposób? Przyjdź do ASY Studio!

W naszym studiu jogi zawsze dbamy o to, aby każdy z uczestników zajęć wykonywał pozycje w bezpieczny dla siebie sposób, tak aby mógł uzyskać jak najlepsze efekty bez ryzyka kontuzji i obrażeń.

Zobacz także:

 1. Joga w ciąży – czy joga dla ciężarnych jest bezpieczna i korzystna?
 2. Joga dla kręgosłupa – asany pomocne na ból pleców
 3. W czym ćwiczyć jogę? Czyli jak wybrać odpowiedni strój do jogi

Joga w ciąży – czy joga dla ciężarnych jest bezpieczna i korzystna?

joga w ciąży

Joga w ciąży to ostatnio dosyć popularne hasło. Ciąża to ekscytujący (i przerażający!) czas w życiu kobiety. Jeśli jest to Twoja pierwsza ciąża, to po raz pierwszy w życiu każda decyzja, jaką podejmujesz, ma wpływ nie tylko na Ciebie, ale także na dziecko rosnące w Tobie. Nagle każdy kęs, który wkładasz do ust, ma ogromne znaczenie, tak samo jak każdy ruch, który wykonujesz. Wiele kobiet spodziewających się dziecka, zastanawia się, czy mogą ćwiczyć jogę.

Joga w ciąży – czy kobieta w ciąży może praktykować jogę?

Tak! Joga jest bardzo korzystna w czasie ciąży, o ile zachowa się pewne środki ostrożności. Badania pokazują, że przyszłe mamy ćwiczące w jogę mają mniejsze ryzyko występowania zaburzeń prenatalnych, rzadziej rodzą dzieci o niskiej masie urodzeniowej, a ich poród jest łagodniejszy.

Joga dla ciężarnych – korzyści

Podstawą jogi jest świadome oddychanie, które jest niezwykle istotne podczas porodu! Kontrolowanie oddechu pozwala zmniejszyć dolegliwości związanych z ciążą i pomaga aktywnie przejść przez poród. Co więcej, świadomy oddech zaspokaja zwiększone zapotrzebowanie na tlen, dając przyszłej mamie zastrzyk energii.

Kolejną zaletą jogi w ciąży jest wspieranie i wzmacnianie mięśni dna miednicy. Uelastycznienie tych mięśni ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo mamy i dziecka podczas i zmniejszyć odczucia bólowe. Joga pomaga też uspokoić umysł, jak i ciało, niwelując stres, który zwłaszcza w ciąży jest niebezpieczny.

Joga w ciąży Warszawa ASY Studio – kilka wskazówek dla przyszłych mam:

 • Jeśli uczęszczasz na regularne zajęcia jogi (takie, które nie są przeznaczone specjalnie dla kobiet w ciąży), powiedz instruktorowi o swoim stanie i poinformuj, w którym trymestrze jesteś. Nasi specjaliści z ASY Studio Joga Warszawa zaopiekują się Tobą i pomogą zmodyfikować asany tak, aby były dla Ciebie odpowiednie.
 • Przyjdź trochę wcześniej przed zajęciami jogi i połóż swoją matę w pobliżu drzwi, gdzie jest większy przepływ powietrza. W czasie ciąży organizm nie reguluje temperatury w normalny sposób, dlatego należy zadbać o to, aby nie ćwiczyć w dusznym miejscu.
 • Pij wodę. Niektóre style jogi wymagają powstrzymania się od picia przed i w czasie ćwiczeń, jednak jeśli jesteś w ciąży musisz być dobrze nawodniona.
 • Nie rób żadnych asan na plecach po pierwszym trymestrze – mogą zmniejszyć dopływ krwi do macicy.
 • Unikaj pozycji, które zbyt mocno napinają mięśnie, szczególnie brzucha. Będąc w ciąży jest się bardziej narażonym na urazy, ponieważ hormon relaksacyjny ciążowy, który pozwala macicy na rozszerzanie się, również oddziałuje na tkankę łączną.
 • Od drugiego trymestru, kiedy środek ciężkości zaczyna się przesuwać, wykonuj asany stojące z użyciem krzesła do podparcia. Ma to na celu uniknięcie utraty równowagi i zranienia siebie lub swojego dziecka.
 • Jeśli pochylasz się do przodu podczas siedzenia, umieść ręcznik lub pasek do jogi za stopami i przytrzymaj oba końce. Odchyl się i podnieś klatkę piersiową, aby uniknąć ściskania brzucha. Spróbuj umieścić zwinięty ręcznik pod pośladkami, aby unieść ciało, i rozszerz nogi na szerokości bioder, aby zrobić miejsce na brzuszek.
 • Słuchaj uważnie swojego ciała. Jeśli odczuwasz dyskomfort, przestań. Nasz instruktor może pomóc Ci dostosować asany do etapu ciąży.
 • Użyj rekwizytów, takich jak klocki do jogi, np. przy Utthita Trikonasana. Korzystanie z nich może pomóc w modyfikacji ulubionych pozycji i utrzymaniu równowagi.
 • Unikaj zbytniego zmęczenia się. Jeśli możesz swobodnie mówić podczas wykonywania asan, bez dyszenia, to znaczy, że ćwiczyć z odpowiednią intensywnością.

Joga dla kobiet w ciąży to Twoje dobre samopoczucie i zdrowie maluszka

Joga dla kobiet w ciąży to sposób na osiągnięcie wewnętrznego spokoju. Praktyka jogi jest też źródłem inspiracji i siły, niezbędnych po urodzeniu dziecka. Pamiętaj, aby słuchać swojego ciała, być obecną i uważną przy każdym ruchu. Jeśli czujesz, że coś jest nie tak, nie rób tego! Słuchanie swojego ciała jest najważniejsze.

Joga dla kręgosłupa – asany pomocne na ból pleców

joga dla kręgosłupa

Joga dla kręgosłupa – regularne ćwiczenie tego typu jogi przynosi niesamowite korzyści zdrowotne. Jednymi z nich jest wzmocnienie kręgosłupa i zniwelowanie bólu pleców, dlatego też jest jednym z rodzajów aktywności fizycznych zalecanych przez fizjoterapeutów przy problemach z kręgosłupem. Czy wiesz, że statystyczny Polak spędza w pozycji siedzącej ponad 12 godzin dziennie? Niestety ma to fatalny wpływ na postawe ciala i kręgosłup. Dowiedz się, jak joga może pomóc z bólami pleców!

Joga dla kręgosłupa – ulga w bólu

Jedną z najciekawszych “konstrukcji” w ludzkim ciele jest kręgosłup. Składa się z 32 kręgów ułożonych w 4 łagodne krzywizny: odcinek szyjny, piersiowy, lędźwiowy i krzyżowo-ogonowej. Krzywizny te nie powinny być ani zwiększane, ani zmniejszane – inaczej ciało zaczyna nadmiernie wykorzystywać mięśnie i więzadła próbując utrzymać odpowiednią pozycję ciała, co sprawia że napięcie wokół kręgosłupa wzrasta. Może to prowadzić do skurczów mięśni, dyskomfortu przy chodzeniu lub siedzeniu i uogólnionego zmęczenia. Jednym z najlepszych sposobów na zmniejszenie bólu pleców są wybrane asany jogi, które pomagają zachować naturalne krzywizny kręgosłupa i wspierać mięśnie znajdujące się przy nich.

Joga na kręgosłup – asany wzmacniające i rozluźniające

Praktyka ćwiczeń hatha jogi wpływa na zwiększenie gibkości i elastyczności ciała oraz na przywrócenie i zwiększenie zakresu ruchomości stawów. Dzięki temu, cały układ mięśniowy i szkielet może prawidłowo funkcjonować i radzić sobie bez problemu z codziennymi czynnościami i obciążeniami.

Tadasana – Pozycja góry

Pozycja ta przygotowuje ciało do niemal każdego codziennego ruchu: stania, siedzenia, chodzenia i biegania. Tworzy fundament całej konstrukcji ciała poprzez wzmocnienie nóg i stóp, co ułatwia utrzymanie kręgosłupa w prawidłowej pozycji. Tadasana zmniejsza obciążenie stawów, więzadeł i mięśni, szczególnie tych przy kręgosłupie i kończynach dolnych. Wspomaga także oddychanie, trawienie i zmysł równowagi.

Dhanurasana – Pozycja łuku

W tej asanie, ciało ułożone jest w łuk; tułów i nogi reprezentują korpus łuku, a ręce cięciwę. Dhanurasana ma na celu otwarcie klatki piersiowej i rozciągnięcie całego przodu ciała. Pomaga również łagodzić bóle pleców, wzmacniając ich mięśnie i poprawiając postawę. Dodatkowo uelastycznia kręgosłup, zwalcza negatywne skutki siedzącego trybu życia oraz usuwa sztywność w obrębie kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego.

Adho-mukha-svanasana – Pozycja psa z głową w dół

Jedna z podstawowych asan hatha jogi, która przynosi ogromną ulgę dla dolnej części pleców i odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz uczy utrzymywaniu odpowiedniej postawy. Co więcej, pomaga w regenerowaniu sił i niwelowaniu zmęczenia.

Joga kręgosłupa – korzyści

 • Zniwelowanie asymetrii ciała
 • Obniżenie napięcia mięśni
 • Zwiększenie długości spoczynkowej mięśni i zakresu ruchu
 • Ustabilizowanie stawów
 • Zapobieganie osteoporozie   

Jak zacząć ćwiczyć jogę dla kręgosłupa?

Jogę najlepiej jest zacząć ćwiczyć pod okiem doświadczonych nauczycieli – joginów. W naszej szkole jogi ASY Studio dbamy o indywidualne podejście do każdego uczestnika zajęć. Przygodę z jogą można rozpocząć także podczas wakacyjnego wyjazdu. Zapraszamy na nasz wyjazd do Grecji! Więcej szczegółów – Wakacje z jogą w Grecji.

Wiosenna hatha joga dla początkujących i asany regeneracyjne

joga dla początkujących

Wiosna to czas, w którym przyroda powoli budzi się do życia. Dla wielu z nas jest to okres, który może być sporym wyzwaniem. Pomimo pięknie kwitnących drzew i dłuższych dni często czujemy się ospali i pozbawieni energii. W miarę zmiany pór roku nasze ciała również się zmieniają się, dlatego ważne jest, abyśmy nie utknęli w zastoju. Musimy zadbać o równowagę w swoim organizmie, aby móc rozwijać się wraz z porami roku. Wiosna to czas na odrodzenie, wyrzucenie z życia złych nawyków i zaczęcie od nowa. Dowiedz się, jak hatha joga dla początkujących może Ci pomóc w zyskaniu energii oraz poznaj asany regeneracyjne!

Tradycyjna medycyna chińska a hatha joga

W tradycyjnej medycynie chińskiej każda pora roku odpowiada różnym organom w naszym ciele i meridianom (kanałom energetycznym), przez które przepływa Qi. Wiosna to okres połączony z naszą wątrobą i woreczkiem żółciowym.

Wątroba jest główną “oczyszczalnią naszego organizmu”, głównym organem do detoksykacji. Wszelkie odpady, których wątroba nie może użyć, są przekształcane i wydalane z żółcią (wytwarzaną przez wątrobę i przechowywaną przez woreczek żółciowy). W tradycyjnej medycynie chińskiej wątrobę uważano za źródło i centrum życia. Jest to największy gruczoł w ciele, który przechowuje witaminy A, D, K i B12, minerały i glikogen, które są przekształcane w glukozę, która odpowiada za poziom energii. Utrzymanie zdrowej i silnej wątroby jest bardzo ważne dla ogólnego stanu zdrowia, długowieczności, sprawności i… energii do działania podczas przesilenia wiosennego! Wątroba jest również odpowiedzialna za ogólny metabolizm organizmu, kontroluje siłę mięśni i koordynację, wpływa na jasność myślenia, energię seksualną i witalność

Wiosenne oczyszczanie z hatha joga

Jak zregenerować się na wiosnę? Najważniejszą rzeczą jest zrównoważenie działania układu trawiennego, który wspomaga organizm w oczyszczaniu i zwiększeniu energii. Niektóre pozycje hatha jogi są wyjątkowo stymulujące i pobudzające. Prosta joga dla początkujących tak samo jak ta bardziej zaawansowana pomaga w procesie detoksykacji organizmu i podniesieniu poziomu energii życiowej.

Hatha joga i asany regeneracyjne

Rozpocznij ćwiczenie w pozycji siadu skrzyżnego i wsłuchaj się w naturalny przepływ swojego oddechu. Poświęć trochę czasu na skupienie się na swoim wnętrzu.

Kiedy już uspokoisz się i wyrównasz swój oddech, zwróć uwagę na “przestrzenie” między wdechami i wydechami. Kontynuując medytację, możesz na kilka sekund wstrzymać oddech pomiędzy każdym wdechem i każdym wydechem. To wspaniały sposób na rozszerzenie wewnętrznych przestrzeni w dolnej części brzucha, klatce piersiowej czy w plecach.

 • Ardha Matsyendrasana

Usiądź w siadzie skrzyżnym. Pamiętaj o wydłużonym kręgosłupie. Podczas wydechu zacznij skręcać tułów w prawo, patrząc przez prawe ramię. Prawa ręka niech Ci posłuży jak podpora, lewą połóż na prawym kolanie.

Korzyści: otwieranie klatki piersiowej, poprawa elastyczności ciała i trawienia.

 • Parivrtta Ardha Chandrasana

Zacznij od pozycji góry, a następnie przejdź do rozkroku.  Na wydechu obróć prawą stopę na zewnątrz, a lewą skieruj nieco do wewnątrz. Następnie na kolejnym wdechu obróć tułów w kierunku prawej stopy, a lewą rękę unieś do góry. Na wydechu połóż lewą dłoń na podłodze (możesz użyć klocka do jogi). Prawą dłoń umieść na kości krzyżowej, a następnie unieś do góry lewą nogę (powinna być równoległa do podłogi).

Korzyści: pozycja ta buduje siłę i rozciąga mięśnie oraz wpływa na oczyszczania narządów trawiennych.

Hatha joga Warszawa ASY Studio na wiosnę

Systematyczna praktyka hatha jogi pozwoli Ci poczuć się lżej i swobodniej, a także pomoże Ci zyskać nową energię na wiosnę! Najlepiej jest ćwiczyć jogę rano – pomaga to pobudzić cyrkulację płynów w organizmie i wzmacnia odporność. Wiosna to najlepsza pora roku na oczyszczenie! Na naszych zajęciach hatha jogi w ASY Studio nauczysz się budować wewnętrzną siłą potrzebną nie tylko na tę porę roku;)

 

W czym ćwiczyć jogę? Czyli jak wybrać odpowiedni strój do jogi

w czym ćwiczyć jogę, joga warszawa

Joga jest jednym z najlepszych sposobów na złagodzenie stresu, zadbanie o swoje zdrowie i kondycję. Wybierasz się na swoje pierwsze zajęcia jogi dla początkujących? A może ćwiczysz jogę już jakiś czas, ale dalej nie wiesz jak poczuć się komfortowo i wybrać odzież, która się sprawdzi przy tego typu praktyce? Oto kilka wskazówek, jak znaleźć idealny strój do jogi i w czym ćwiczyć jogę!

1. W czym ćwiczyć jogę? Przede wszystkim pamiętaj o komforcie!

W jodze niezwykle istotne jest zadbanie o swoje poczucie komfortu. Wybierz tkaniny, które są oddychające, odprowadzają wilgoć i rozciągają się. Upewnij się, że rozmiar Twojego stroju do jogi jest odpowiedni – nie jest za mały lub zbyt duży, ponieważ może to spowodować dosyć duży dyskomfort podczas zmian pozycji.

2. Strój do jogi – “na cebulkę”

Założenie na siebie kilku warstw ubrań jest idealnym rozwiązaniem na zajęcia jogi. Twoje odczuwanie ciepła podczas zajęć jogi zmienia się w ich trakcie. Na początku zajęć, zanim się rozgrzejesz, może być Ci trochę zimno. Potem za to coraz cieplej, a nawet gorąco, dlatego założenie na siebie warstw, np. koszulki i bluzy jest dobrym pomysłem.

3. Legginsy czy dresy? Podkoszulek czy luźna bluzka? W czym ćwiczyć jogę?

Tak naprawdę ile osób, tyle opinii. Niektórzy wolą typowe, klasyczne dresy, dla innych ważne jest, aby mieć profesjonalne, modne legginsy do jogi. Należy jednak pamiętać, aby wybrany przez Ciebie dół stroju do jogi nie był zbyt obcisły, ponieważ może to krępować ruchy, ani zbyt luźny – szerokie nogawki mogą plątać się podczas ćwiczeń. Dobrze by było gdyby miał też wysoki stan, aby np. przy psie z głową w dół nie pokazać zbyt dużo. Jeśli wybierasz dresy, weź takie które mają ściągacze w nogawkach. Top, który zakładasz powinien być dosyć przylegający lub również ze ściągaczem u dołu, aby nie odsłaniał pleców przy pochylaniu się.

4. Strój do jogi a materiały

Joga, wbrew pozorom, może być wyczerpująca i może sprawić, że naprawdę się spocisz! Dlatego też wybierając strój do jogi zwróć uwagę na materiały, z jakich został wykonany. Postaraj się znaleźć taką odzież, która odprowadza wilgoć i pochłania pot, ponieważ ćwiczenie w mokrych, przepoconych ubraniach może skutkować otarciami. Profesjonalna odzież treningowa spełni te wymagania, ale również klasyczne, naturalne materiały jak bawełna czy len. Osoby nadmiernie pocące się powinny używać ręczników do wycierania ciała.

Najłatwiejszym sposobem znalezienia idealnego stroju do jogi… jest po prostu testowanie! Na pierwsze zajęcia jogi przyjdź po prostu z najprostszymi, wygodnymi ubraniami i przekonaj się, w czym będzie Ci najlepiej ćwiczyć. Nabierając trochę praktyki, sam będziesz wiedział jakich ubrań potrzebujesz, aby czuć się komfortowo na macie.  A w ASY Studio ważna jest praktyka jogi, a nie metki Twoich ubrań;) Przyjdź na nasze darmowe zajęcia 8 kwietnia w nowej sali przy ulicy Towarowej 22 i sam się przekonaj!

 

Joga a odchudzanie – czy joga odchudza?

joga na odchudzanie

Dyskusja na temat tego, czy joga jest skutecznym sposobem na zrzucenie wagi toczy się już od lat. Niektórzy uważają, że ​​joga nie jest wystarczająco szybkim i angażującym ćwiczeniem, aby realnie wpłynąć na utratę wagi. Inni zaś mogą na własnym przykładzie pokazać, jak duży wpływ ma joga na odchudzanie. Joga może nie sprawi, że zmęczysz się tak jak na siłowni, jednak nie należy bagatelizować jej istotnego wpływu na sylwetkę. Ale nie daj się zwieść pozornej “nudzie” jogi i jej spokojnym ruchom – lekarze i eksperci od treningu osobistego potwierdzają, że joga pozytywnie wpływa na Twoją kondycję i wygląd.

Joga na odchudzanie – zmiana sposobu myślenia

Kiedy wyruszysz w podróż jogi, zaczniesz widzieć rzeczy w nowym świetle. Joga to nie jest zwykły rodzaj ćwiczeń – joga przekształca cię od wewnątrz. Uspokaja myśli, niweluje stres oraz zwiększa świadomość ciała. Dzięki temu, uwalniasz się od “hałasu” w Twojej głowie, ego, które tkwi w każdym człowieku oraz od codziennych problemów. Pozwala to baczniej obserwować swoje myśli, a zatem łatwiej zauważać swoje negatywne i niezdrowe przyzwyczajenia. Kiedy przestajesz obsesyjnie żyć w swojej głowie i uspokajasz swoje wnętrze, pozytywna zmiana zawsze następuje.

Zaczynasz czerpać przyjemność z tego, co naprawdę jest dla Ciebie dobre, zamiast ślepo podążać za złymi przyzwyczajeniami, takim jak np. objadanie się słodyczami. Joga uczy odróżniania prawdziwej potrzeby jedzenia od emocjonalnych impulsów oraz pomaga prowadzić lepsze życie i świadomie podejmować decyzje. Zmiana stylu życia i zdrowsze wybory żywieniowe gwarantują utratę wagi.

Joga odchudzająca – bezpieczne zrzucanie wagi

Łagodna hatha joga to także dobry sposób na zaczynanie aktywności fizycznej w bezpieczny sposób z niewielkim ryzykiem powstania urazów. Jest to kluczowe szczególnie przy dużej nadwadze.  Co więcej, joga bardzo pomaga w wzmocnieniu głębokich mięśni. Każdy, kto ćwiczy jogę wie, że utrzymanie niektórych pozycji wcale nie jest takie łatwe! To dlatego, że joga naprawdę działa na Twoje mięśnie. Dzięki temu, zwiększa ogólną siłę mięśni i ich elastyczność. Pozwala to poprawić swoje sportowe wyniki w innych aktywnościach fizycznych, jak np. w pływaniu czy bieganiu.

Joga a odchudzanie – uwolnienie organizmu od toksyn

Podczas typowej 90-minutowej sesji techniki głębokiego oddychania Twoje ciało rozgrzewa się od środka, dzięki czemu toksyny zostają wypłukane oraz zwiększa się wydajność układu limfatycznego i narządów wewnętrznych. Odpowiednie dobranie asan stymuluje oczyszczanie okrężnicy poprzecznej, co jest istotne w pozbywaniu się  toksyn z organizmu. Co więcej, joga przyspiesza metabolizm poprzez stymulowanie gruczołów dokrewnych, które regulują tempo metabolizmu.

Chociaż uprawianie jogi nie spala najwięcej kalorii, może skutecznie wpłynąć na wyszczuplenie sylwetki. Joga uczy świadomości siebie, co jest ważne dla długofalowych zmian.

Przyjdź na nasze zajęcia jogi i przekonaj się, jak joga może pomóc Ci w zrzuceniu zbędnych kilogramów:)

Zapraszamy na zajęcia w nowej, dużej sali przy ulicy Grzybowskiej 24, w Klubie „Pr1me” (hotel „Radisson”).

Joga Warszawa Centrum:

Poniedziałek 19:00

Piątek 19:00

Zajęcia jogi – nowa przestrzeń 60 m. kw.!

joga warszawa
Kochani,
mamy dla Was świetną wiadomość! Z racji tego, że przybywa Was coraz więcej na nasze zajęcia jogi postanowiliśmy znaleźć nową przestrzeń, w której wszyscy będziemy mogli w komfortowych warunkach ćwiczyć z jogę!
Zapraszamy do klubu „Pr1me”, ul.Grzybowska 24 – hotel „Radisson”.
Sala znajduje się w centrum Warszawy, ma 60 m. kw., jest wyposażona w lustra oraz dwie szatnie, toalety i prysznice.
Harmonogram zajęć:

Poniedziałek – 19:00-20:00

Piątek – 19:00-20:00
DOJAZD:
Sala znajduje się w centrum Warszawy, dzięki czemu bez problemu i szybko dotrzecie na nasze zajęcia:)
Autem – bezpłatny parking w garażu hotelu „Radisson”.
Metrem – 300 m od stacji metra Rondo ONZ.
Zajęcia jogi w nowej, przestronnej sali zaczną się od poniedziałku 8 kwietnia.

Joga dla kobiet – nowe zajęcia w ASY Studio

joga dla kobiet zajęcia

Niedługo zima odejdzie w zapomnienie i zacznie się wiosna – najpiękniejsza pora roku, kiedy wszystko kwitnie i odradza się. Masz ochotę również się odrodzić i nabrać nowej energii? Wpadnij na nasze nowe zajęcia jogi dla kobiet!

Joga dla kobiet w każdym wieku

Joga daje niezwykłe korzyści we wszystkich fazach życia kobiety. Od dojrzewania do macierzyństwa, menopauzy i dojrzałości, kobiety przechodzą wiele zmian życiowych. Joga zapewnia kobietom ulgę po dużych wahaniach nastroju oraz niweluje dysharmonię i brak równowagi w ich życiu. Ćwiczenia na naszych zajęciach dla kobiet są dostosowywane do wieku i potrzeb każdej uczestniczki.

Joga dla kobiet – od nastolatek po dojrzałe panie

Zajęcia jogi są zalecane dla kobiet naprawdę w każdym wieku. W burzliwym okresie dojrzewania pozwalają na uspokojenie nerwowego, nastoletniego umysłu i przygotowanie ciała do zmian, które nastąpią. Odpowiednie asany pomogą unormować cykl menstruacyjny, rozwinąć siłę mięśni, uniknąć otyłość, wspomóc działanie narządów rozrodczych oraz utrzymać równowagę hormonów. Kobiety największe zmiany fizyczne i emocjonalne przechodzą w okresie poczęcia i macierzyństwa, dlatego też warto skorzystać z zajęć joga dla ciężarnych kobiet. Pozwalają one na utrzymanie dobrej kondycji i zdrowia, wzmacniają mięśnie macicy i kręgosłupa, przygotowują kobiece ciało do porodu. Co więcej, minimalizują ryzyko powikłań, które mogą podczas niego wystąpić. Po okresie połogu joga dla kobiet pomaga powrócić do formy. Joga jest też nieoceniona w okresie menopauzy, gdy kobiety borykają się z przyrostem masy ciała, problemami z tarczycą i innymi dolegliwościami. Ćwiczenie jogi pozwala zrównoważyć hormony, utrzymać prawidłową wagę i uspokoić nerwy.

Joga dla kobiet – wewnętrzny spokój

Joga dla kobiet to nie tylko sposób na uelastycznienie ciała, ale również na utrzymanie równowagi umysłu i duszy. Dlatego kobiety nie powinny uważać zajęć jogi za kolejny obowiązek w swoim przeładowanym harmonogramie, ale za relaksującą aktywność, która pomoże im optymalnie radzić sobie z pozostałymi obowiązkami. Joga dla kobiet w ASY Studio to sposób na wewnętrzny blask i siłę w tych wymagających czasach oraz uświadomienie sobie swoich mocnych i słabych stron, co pozwala na odkrycie nowych horyzontów w życiu!

Joga dla kobiet – ćwiczenia

Zajęcia w ASY Studio Joga Pole Mokotowskie będą obejmowały:

 • pranajamę – techniki oddechowe, które zapewniają wewnętrzny spokój,
 • bandy (metody zamykania strumienia energii w różnych miejscach w ciele poprzez odpowiednie jego ustawienie),
 • ćwiczenia mięśni Kegla – naprzemienne napinanie i rozluźnianie mięśni okolic pochwy i krocza,
 • wzmacniające ćwiczenia z hantlami, które poprawiają siłę mięśni,
 • ćwiczenia rozciągające i asany (pozycje jogi) budujące elastyczność ciała.

Zapraszamy na wiosenne zajęcia Joga dla kobiet w ASY Studio Warszawa, które będą odbywały się w soboty o 9:00. Pierwsze zajęcia – 23.02.2019. Czas trwania zajęć – 1h 10 min.

Powitanie słońca – podstawowe ćwiczenie jogi dla początkujących

powitanie słońca joga dla początkujących

Surya Namaskar, czyli powitanie słońca, to seria ćwiczeń jogi, medytacji w ruchu, które wzmacniają i wyrównują poziom energii w całym ciele. Poznaj asany joga dla początkujących, które składają się na powitanie słońca i dowiedz się, dlaczego warto je praktykować.

Powitanie słońca – 12 kroków

1. Tadasana ( pozycja góry)

Stań z lekko rozstawionymi stopami ułożonymi równolegle do siebie. Wyciągnij ramiona (silnie, ale nie sztywno) wzdłuż tułowia, palce u dłoni i stóp rozszerzone, barki opuszczone, plecy wyprostowane.

2. Urdhva Hastasana (pozycja z rękoma podniesionymi do góry)

Weź głęboki wdech i podnieś ręce nad głowę szerokim łukiem, z dłońmi skierowanymi wnętrzami do siebie. Stopy niech mocno stoją na podłodze, zaś mięśnie nad kolana powinny być napięte.

3. Uttanasana (Intensywne rozciąganie w głębokim skłonie do przodu)

Wydychając powietrze, pochyl się do przodu rozpoczynając ruch od stawów biodrowych– nie od pasa. Zegnij kolana, jeśli czujesz nacisk na dolnej części pleców. Rozluźnij mięśnie szyi.  W wyniku odwrócenia siły grawitacji w tułowiu krew obficie dopływa do głowy i dotlenia mózg, akcja serca zostaje spowolniona, a oddech wydłużony. Pomaga to skierować uwagę to wewnątrz i wyciszyć się.

4. Ardha Uttanasana (pozycja intensywnego rozciągania)

Zrób wdech, wyprostuj łokcie, a następnie odsuń tułów od ud, tak aby był ustawiony równolegle do podłogi. Pamiętaj o prostych plecach.

5. Ashwa sanchalanasana (pozycja wysokiego wykroku)

Wyrzuć lewą nogę do tyłu, stopę oprzyj na macie. Unieś głowę i wyprostuj plecy. Ręce zaś powinny znajdować się na ziemi w tej pozycji.

6. Chaturanga Daandasana (kij podpart w 4 punktach)

Wstrzymaj oddech i przenieść drugą nogę do tyłu wyciągając ramiona. Kręgosłup i nogi powinny tworzyć linię prostą, równoległą do podłogi. Ramiona powinny być podniesione, ustawione z dala od podłogi i Twoich uszu. Patrz na podłogę lub lekko do przodu. Jeśli nie możesz utrzymać tej pozycji, połóż kolana na podłodze, dopóki nie zbudujesz większej siły.

7. Bhujangasana (pozycja kobry)

Zrób wdech unosząc klatkę piersiową i kładąc brzuch na macie. Wygnij plecy w łuk, ręce oprzyj na podłodze, nogi zaś wyciągnij i rozluźnij.

8. Adho mukha svanasana (pies z głową w dół)

Zrób wydech i unieś biodra. Twoje dłonie i podeszwy stóp powinny dotykać ziemi. Napnij uda i mocno przyciśnij dłonie do podłogi, biodra trzymaj wysoko, plecy proste.

9. Ashwa sanchalanasana (pozycja wysokiego wykroku)

Następnie zrób wdech i przenieś lewą nogę do przodu, rozluźniając plecy. Jest to ta sama pozycja opisana w punkcie 5.

10. Uttanasana (Intensywne rozciąganie w głębokim skłonie do przodu)

Wydychając powoli powietrze przenieś prawą nogą do przodu i podnieś się z ziemi. Podobnie jak w pozycji 3, kolana lekko zegnij, głowa powinna delikatnie wisieć między nimi. Wyciągnij ręce, próbując oprzeć dłonie na ziemi.

11. Urdhva hastasana (pozycja z rękoma podniesionymi do góry)

Przejdź do pozycji opisanej w punkcie 2 wyciągając ramiona i unosząc je nad głową.

12. Namaskar

Robiąc wydech przynieś złączone ręce do mostka. W ten sposób cykl powitania słońca zostaje zamknięty.

Powtarzaj surya namaskara tyle razy, ile razy chcesz i ile razy potrzebujesz danego dnia, aby zwiększyć swoja wewnętrzną energię i obudzić ciało.

Powitanie słońca – zalety

Powitanie słońca to świetny sposób na systematyczną praktykę jogi. Wystarczy poświęcić na to 20 minut dziennie. Jako początkujący możesz rozpocząć od 4 do 6 powtórzeń, aż dojdziesz do 12. Oto 3 dobre powody, aby zaczynać każdy dzień z Surya Namaskar!

1. Zwiększa energię z rana

Powitanie słońca to świetny sposób na ożywienie się i obudzenie z rana. Działa o wiele lepiej niż poranna kawa, ponieważ poprawia krążenie krwi, oczyszcza krew i wzmacnia ciało.

2. Wzmacnia mięśnie i zwiększa elastyczność ciała


Systematyczna praktyka powitania słońca przynosi ciału mnóstwo siły elastyczności. Otwiera przestrzenie w ciele, uwalnia napięcie w mięśniach, a także wpływa na zdrowie kręgosłupa.

3. Pozwala doświadczyć medytacji w ruchu


Powitanie słońca to seria asan współgrających z oddechem. Gdy przechodzisz od jednej postawy do drugiej, podążasz za oddechem, a zarazem pozwalasz mu prowadzić siebie. Oddech zapewnia most pomiędzy ciałem a umysłem, co sprawia, że możesz wyciszyć się i uspokoić bieg myśli.